Gümüldür.net

Languages :

    Anasayfa      Gumuldur      Tarih      Foto Galeri      Ulasim      İletişim
      Gümüldür Menu
 » Hava Durumu

IZMIR IZMIR IZMIR

 » İstatistik
Toplam Ziyaret : 1206649
Online : 7
  Plajlar
    Kalemlik Plajı

Kalemlik Plajı
   
   
    Menderes ilçesi Özdere Beldesi sahil bandında 1987 yılında 40 hektarlık bir     alanda tesis edilmiştir.İzmir’in en önemli rekreasyon alanlarından biridir.     Alanın en önemli özelliği Seferihisar-Davutlar arasındaki yaklaşık 100 km     uzunluğundaki kıyı bandı üzerinde kıyıda kalmış son orman alanıdır. Özel     mikro kliması ve toprak yapısı nedeniyle sahip olduğu ağaç dokusu bakımından     kendisini diğer meşcerelerden ayırmaktadır.Çok kaliteli kızılçam ve meşe     ormanıyla birlikte bitki örtüsü açısından zengin tür çeşitliliğine     sahiptir.Yer yer kayalıklarla kaplı, yer yer de kumsalla denizle buluşan     sahili ziyaretçilere pek çok alternatifi bir arada sunmaktadır. Deniz     manzaralı modern bir restoran, büfe, soyunma kabinleri, duşlar, otopark, WC,     piknik üniteleri, elektrik, içme ve kullanma suyu vardır. İzmir şehirler     arası otobüs terminalinden ve Üçkuyular Terminalinden otobüsle ulaşmak     mümkündür. İzmir’e 70 km mesafededir. Günlük 2500 kişi/gün ziyaretçi ve 500     adet/çadır kapasitelidir.
    Not: Kalemlik Plajına Girişler ücretlidir. Araç başı fiyat alınır.
    .
Nasıl     Ulaşacağınızı Öğrenmek için tıklayın


Gümüldür Orman Kampı

Orman     Kampı
   
   
    İzmir’e 75 Km uzaklıkta, 8 Ha'lık bir sahil şeridini kapsar. Çok uzun     yıllardan beri İzmirlilerin çadırlı kamp alanı ve günübirlik piknik alanı     olarak tercih ettikleri; tertemiz denizi ve geniş, uzun kumsalı ile önemli     bir rekreasyon alanıdır.İzmir ve yöresinde büyük talep patlaması görülen     çadırlı kamp ve piknik kullanım ihtiyacını karşılamak ve İzmir sahillerinde     büyük oranda artan yapılaşmaya karşı korumak amacıyla saha 1987 yılında     Orman İçi Dinlenme Yeri olarak tescil edilmiştir. Modern tesislerin     bulunması ve umumi vasıtalarla gidilebilir olması nedeniyle İzmir’in en     önemli çadırlı kamp-kamping alanı olma özelliğini korumaktadır. Kır     gazinosu, büfe, pide fırını,disko, market, soyunma kabinleri, sıhhi tesis     kompleksi, duşlar, WC ve piknik üniteleri bulunmaktadır. Elektrik, içme ve     kullanma suyu vardır.  Günlük 2000 kişi/gün ziyaretçi ve 300 adet çadır     kapasitelidir.
    Not: Orman Kampına girişler ücretlidir.
    Nasıl     Ulaşacağınızı Öğrenmek için tıklayın


            Ahmetbeyli Plajı

        Denizpınarı (Klaros)
   
    Ahmetbeyli - Gümüldür sahil şeridinde 80 hektarlık nefis bir koyda     kuruludur. İzmir’e 70 , Menderes ilçesine 40, Kuşadası’na ise 25 kilometre     uzaklıkta olan Denizpınarı Ormaniçi Dinlenme Yeri, enfes bir deniz manzarası     ile birlikte gezi kullanımına da açıktır. Bu yörede ayrıca Klaros antik     kenti de bulunmaktadır. Düşünülen kapasite 3000 kişilik ziyaretçi sayısı ve     100 çadır yeridir.
    Not: Girişler ücretsizdir..
    Nasıl     Ulaşacağınızı Öğrenmek için tıklayın


           İpekkum Plajı

    İpekkum

Ürkmez de bulunan İpekkum plajı, Muhteşem deniziyle Gümüldür'ün     gözbebeğidir. Genelde yazlıkçıların kullandığı bu plaja hafta sonları     İzmir'in heryerinden insanlar gelmektedir. İpekkum'un denize derin değildir     ve tamamen dibi kumdur.Ayrıca misafirlerin kalabilmesi için pansiyonlar     mevcuttur. Duş , tuvalet ,market mevcuttur.
   
Not: İpekkum'a girişler ücretsizdir.
    Nasıl     Ulaşacağınızı Öğrenmek için tıklayın

 

Etiketler :  Gümüldür paljları   sahilleri   özdere   ürkmez   altınkum   Beaches   plages   Beaches gumuldur Azmak  Küçük Akkum  Büyük Akkum  Ekmeksiz  Bahadır  Çıfıtkalesi  Doğanbey-Peyamlı  İpekkum ve Ürkmez Orman Kampı
 

Anasayfa |  Gumuldur  |  Tarih  |  Foto Galeri  |  Ulasim  |  İletişimKuşadası tatiltuzla terazi baskül

Tüm Hakları Saklıdır

Turistlik yerler